Wateringen/Den Haag – De politie heeft donderdag 6 augustus op twee locaties in de regio grootschalige acties uitgevoerd. Daarbij werden meerdere verdachten aangehouden, verschillende voertuigen in beslag genomen en grote hoeveelheden verdovende middelen aangetroffen. De politie onderzoekt of er een verband bestaat tussen beide zaken, maar heeft dat op dit moment nog niet bevestigd of ontkend.
De eerste actie vond rond 14.30 uur plaats op een terrein aan de Middenzwet in Wateringen. Volgens getuigen was op dat moment een grote vrachtwagen bezig met inparkeren, toen zwaarbewapende agenten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) het terrein bestormden. Agenten richtten zich daarbij op meerdere voertuigen en panden op het terrein.
Volgens omstanders werden ten minste zes personen aangehouden. Zij werden geblinddoekt en onder bewaking van de politie afgevoerd. Kort daarna werd het terrein ruim afgezet en hermetisch afgesloten. Alle verdachten zijn met een arrestantenbus overgebracht naar een politiebureau.
Tijdens het onderzoek werden verschillende voertuigen en gebouwen doorzocht. Daarbij werd een speurhond ingezet. Ook de Teamleider Explosieven Veiligheid (TEV) was aanwezig. Waarom die specialist werd opgeroepen, heeft de politie niet bekendgemaakt. Uiteindelijk werden drie voertuigen in beslag genomen voor verder onderzoek.
Later op de dag volgde een tweede grootschalige politieactie aan het Zeezwaluwhof in Den Haag. Volgens getuigen werd een woning daar door het arrestatieteam betreden, waarna een uitgebreide doorzoeking plaatsvond.
In de woning trof de politie grote hoeveelheden verdovende middelen aan. De drugs werden in beslag genomen en zullen worden vernietigd. Daarnaast werden meerdere verdachten aangehouden.
Vanwege de omvang van de operatie werd ook de bewakingseenheid ingezet. Zwaarbewapende agenten waren op verschillende plaatsen rond het hofje aanwezig, terwijl gepantserde voertuigen alle toegangswegen afsloten. Daarmee wilde de politie voorkomen dat onbevoegden het gebied zouden betreden.
In de loop van de avond arriveerde een politiebus, waarna agenten tientallen grote kartonnen dozen vanuit de woning naar het voertuig brachten. Nadat alle goederen waren ingeladen, vertrok de bus onder begeleiding van de bewakingseenheid naar een politielocatie in Den Haag. Ook daar waren leden van de eenheid zichtbaar aanwezig.
De politie heeft nog geen nadere informatie verstrekt over de aanleiding van beide acties. Wel wordt onderzocht of de gebeurtenissen in Wateringen en Den Haag met elkaar samenhangen. Vooralsnog heeft de politie een dergelijk verband echter niet bevestigd of ontkend.
Vanwege het lopende onderzoek zijn de politie en het Openbaar Ministerie terughoudend met het verstrekken van informatie. Naar verwachting wordt later meer duidelijk over de aanleiding van de invallen en de rol van de aangehouden verdachten.


































