Den Haag – Op zondag 15 juni vond opnieuw een grote demonstratie plaats in Den Haag onder de naam Gaza Rode Lijn. De actie begon om 13:00 uur en werd georganiseerd door een brede coalitie van organisaties. Met de demonstratie willen de deelnemers de Nederlandse regering oproepen om zich krachtig uit te spreken en in te grijpen tegen de aanhoudende genocide in Gaza.
Eerder trokken al meer dan 100.000 mensen in rode kleding de straten op tijdens een massale demonstratie op 18 mei. Ondanks deze indrukwekkende opkomst blijft het vanuit Den Haag tot nu toe stil. Volgens de organisatoren is het dan ook noodzakelijk om opnieuw een krachtig signaal af te geven. “Demissionair of niet – wij eisen nú concrete stappen,” aldus de initiatiefnemers. “Mensen in Gaza kunnen niet wachten en Nederland heeft de plicht om alles te doen wat het kan.”
De demonstratie benadrukt het belang van mensenrechten en solidariteit. Of deelnemers al eerder hebben meegelopen of voor het eerst aansluiten, iedereen is welkom. “Samen maken we het verschil en laten we zien dat solidariteit sterker is dan onverschilligheid,” stellen de organisatoren.
Deelnemers werden opgeroepen om rode kleding te dragen en zich aan te sluiten bij de rode lijn die symbool staat voor de grens die overschreden is en de grens die de demonstranten willen trekken tegen het geweld in Gaza.