Home Den Haag Ruim 200 liter benzine gebruikt bij aanslag Tarwekamp Den Haag

Ruim 200 liter benzine gebruikt bij aanslag Tarwekamp Den Haag

Den Haag – Uit het onderzoek naar de oorzaak van de explosie op 6 december 2024 aan het Tarwekamp in Den Haag is duidelijk geworden dat ongeveer 200 liter benzine is gebruikt om brand te stichten in de bruidsmodezaak.

De benzine zou zijn uitgegoten over bruidsjurken en in het pand. Na de ontsteking van de benzine volgde een enorme explosie, waarbij meerdere woonlagen instortten en zes mensen om het leven kwamen.

De politie hield in de dagen na de explosie vier verdachten aan: een 33-jarige man uit Rotterdam, een 29-jarige man en een 23-jarige man uit Roosendaal, en een 33-jarige man uit Oosterhout. De verdachten zitten nog steeds vast en worden inmiddels verdacht van moord dan wel doodslag op zes personen, poging daartoe op de andere in het huizenblok aanwezige personen, brandstichting met de dood tot gevolg, brandstichting in een auto en het voorbereiden van brandstichting op 1 december. Alleen de verdachte uit Oosterhout wordt niet verdacht van (de pogingen tot) moord of doodslag.

Het Openbaar Ministerie laat weten dat op 14 maart de eerste openbare pro-formazitting zal plaatsvinden.